جستجو
   
  Delicious RSS ارسال به دوستان خروجی متنی
  کد خبر : 35679
  تاریخ انتشار : 22 مهر 1392 12:30
  تعداد بازدید : 421

  عابد فتاحی:

  80 درصد دریاچه ارومیه خشک شده است/ احتمال بروز طوفان نمک در کشور

  عضو کمیسیون بهداشت و درمان مجلس، با بیان اینکه متأسفانه حدود 80 درصد از این دریاچه به علت بی توجهی مسئولان خشک شده است، گفت: در صورتی که مسئولان برای نجات این دریاچه اقدامی انجام ندهند، در آینده کشور با بحران طوفان نمک روبه رو می شود.

  80 درصد دریاچه ارومیه خشک شده است/ احتمال بروز طوفان نمک در کشوربه گزارش گروه دریافت خبر خبرگزاری خانه ملت؛ عابد فتاحی عضو فراکسیون اصولگرایان رهروان ولایت وضعیت کنونی دریاچه ارومیه تأسف‌‌بار خواند و گفت: متأسفانه حدود 80 درصد از این دریاچه به‌علت بی‌توجهی مسئولان خشک شده است.
  نماینده مردم ارومیه در مجلس شورای اسلامی، با بیان اینکه خوشبختانه دولت یازدهم تحرکات مثبتی را در جهت نجات دریاچه ارومیه انجام داده است، افزود: نجات این دریاچه نیازمند تلاش دو چندان مسئولان سازمان حفاظت محیط‌زیست، وزارت جهاد کشاورزی و وزارت نیرو است.
  وی با تأکید بر اینکه متأسفانه دولت‌ها در سال‌های اخیر برای نجات دریاچه ارومیه تنها به مطرح کردن طرح‌های غیر کارشناسی بسنده کرده‌اند، گفت: به طورحتم طرح‌هایی مانند بارورسازی ابرها، انتقال آب از رودخانه ارس و انتقال آب از دریای خزر از جمله این طرح‌های به شمار می‌آید.
  فتاحی وضعیت انباشت نمک در حاشیه دریاچه ارومیه را بحرانی و فاجعه بار خواند و گفت: در صورتی که مسئولان برای نجات این دریاچه اقدامی انجام ندهند، در آینده کشور با بحران طوفان نمک روبه‌رو می‌شود.
  به گزارش مجلس نیوز (پایگاه خبری فراکسیون اصولگرایان رهروان ولایت مجلس شورای اسلامی)، عضو کمیسیون بهداشت و درمان مجلس٬ بر لزوم افزایش حمایت دستگاه‌های اجرایی از دریاچه ارومیه تأکید کرد و اظهار داشت: مسئولان باید از اشاعه این بحران به مناطق دیگر کشور جلوگیری کنند./
  پایان پیام


  نظر شما  نمایش غیر عمومی
  تصویر امنیتی :
تعداد بازدید کنندگان کل :
تا کنون :
28180548
اکنون :
55