جستجو
   
  Delicious RSS ارسال به دوستان خروجی متنی
  کد خبر : 35579
  تاریخ انتشار : 21 مهر 1392 13:53
  تعداد بازدید : 658

  عضو کارگری شورای عالی حفاظت فنی:

  پیگیری حوادث کار مشمول مرور زمان نمی شود

  «چنانچه کارگری در حین کار بر اثر حادثه دچار جراحت و آسیب شود این کارگر تا زمانی که طبق قانون خسارت خود را نگرفته باشد از حق شکایت و پیگیری برخوردار است.»

  عضو کارگری شورای عالی حفاظت فنی گفت: به موجب قانون حوادث شغلی هیچگاه مشمول مرور زمان نمی‌شوند.

  «فرخ شهنی» در این باره به ایلنا گفت: چنانچه کارگری در حین کار بر اثر حادثه دچار جراحت و آسیب شود این کارگر تا زمانی که طبق قانون  خسارت خود را نگرفته باشد از حق شکایت و پیگیری برخوردار است.

  وی افزود: بر همین اساس واحد شکایت و بازرسی ادارات کار در سراسر کشور موظف‌اند تا به شکایت مربوط به حوادث ناشی از کار بدون توجه به مرور زمان رسیدگی کنند.

  این مقام کارگری گفت: مطابق قانون کار در کارگاه‌های بزرگ کمیته ‌های حفاظت فنی موظف‌اند تا در صورت آسیب دیدگی کارگران بر اثر وقوع حوادث کار بازرسان وزارت کار را مطلع کنند.

  به گفته عضو کارگری شورای عالی حفاظت فنی، طبق قانون چنانچه در کارگاهی که دارای کیمته حفاظت فنی است حادثه‌ای رخ دهد باید تمامی کارگرانی که در معرض حادثه قرار داشته‌اند معاینه پزشکی شوند.

  این مقام کارگری تاکید کرد: باید گزارش مربوط به وضعیت سلامتی این کارگران در اختیار کمیته ایمنی قرار بگیرد.

  وی بابیان اینکه گزارش بازرسان وزارت کار برای پیگیری‌های قانونی دارای ارزش حقوقی است، در کارگاه‌های کوچک به دلیل نبود کمیته حفاظت و ایمنی ممکن است بازرسان اداره کار از وقوع حادثه مطلع نشوند.

  این مقان کارگری گفت به همین دلیل در قانون پیش بینی شده است که کارگران آسیب دیده در حوادث حین کار بتوانند حتی پس از گذشت زمان نیز حقوق خود را پیگیری کنند.

   

  به نقل از :‌

  www.ilna.ir


  نظر شما  نمایش غیر عمومی
  تصویر امنیتی :
تعداد بازدید کنندگان کل :
تا کنون :
28180243
اکنون :
38