جستجو
   
  Delicious RSS ارسال به دوستان خروجی متنی
  کد خبر : 35567
  تاریخ انتشار : 21 مهر 1392 14:15
  تعداد بازدید : 424

  سند ملی کار شایسته راهگشای حل مشکل کارگران

  دبیر کل مجمع عالی نمایندگان کارگران ایران با انتقاد از تدوین نشدن سند ملی کار شایسته گفت: تصویب و اجرای این سند به عنوان یک قانون بالادستی می تواند راهگشای حل مشکلات تولید و کارگران باشد.

  IMG_0983.jpg

  وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی برابر قانون مکلف بود حداکثر تا پایان سال اول برنامه پنجم، سند ملی کار شایسته را بر اساس مصوبات سازمان بین‌المللی کار (ILO) و حقوق کارگران و کارفرمایان به منظور تثبیت حقوق بنیادین کار و بهبود روابط کارگر و کارفرما به شکل سه‌جانبه و با مشارکت تشکل‌های عالی کارگری و کارفرمایی تنظیم کند.

  وی از سند ملی کار شایسته به عنوان نقشه راه کارگران و کارفرمایان نام برد و تصریح کرد: اگر این سند تدوین شود فصل جدیدی در نظام کار و تولید گشوده و زمینه حل مشکلات کارگران به ویژه قراردادهای کار فراهم خواهد شد.

  به گفته فراز در صورتی که معیارها و شاخص‌های تدوین این سند جامع و فراگیر ملی با تلاش مشترک و سه‌جانبه دولت، کارگران و کارفرمایان به درستی مورد ارزیابی قرار گیرد بهترین نقشه راه و الگوی عملیاتی برای انجام اقدامات آینده در حوزه کار و کارگری خواهد بود.

  این فعال کارگری حفظ و صیانت از حقوق نیروی کار را مستلزم تدوین و تصویب سند ملی کار شایسته دانست و تاکید کرد: در حال حاضر هیچ اطلاعاتی از وضعیت سند کار شایسته وجود ندارد در حالی که دولت باید روند تنظیم سند را تسریع کند تا قانون کار هم از بلاتکلیفی خارج شود.

  به اعتقاد دبیر کل مجمع عالی نمایندگان کارگران ایران، تدوین سند کار شایسته بر اصلاح قانون کار مقدم است و به عنوان سند مادر و بالادستی می‌تواند بسیاری از مشکلات مسیر تولید و کار را برطرف کند.

   

  به نقل از :‌

  www.isna.ir‌

   

   


  نظر شما  نمایش غیر عمومی
  تصویر امنیتی :
تعداد بازدید کنندگان کل :
تا کنون :
28180243
اکنون :
37