جستجو
   
  Delicious RSS ارسال به دوستان خروجی متنی
  کد خبر : 35549
  تاریخ انتشار : 21 مهر 1392 13:44
  تعداد بازدید : 197

  دبیر شوراهای اسلامی کار تهران:

  اعضای کارگری هیات امناء در قبال تخلفات تأمین اجتماعی مسئول اند

  «چنانچه اعضای کارگری هیات امنای جدید سازمان تامین اجتماعی نیز مانند پیشینینان خود در هیات امنا یا شورای عالی نتوانند مانع دغدغه بیمه شدگان شاغل و بازنشسته شوند، باید انتظار شنیدن هر انتقادی را داشته باشند.»

  اعضای کارگری هیات امناء در قبال تخلفات تأمین اجتماعی مسئول‌اند

  دبیر کانون هماهنگی شوراهای اسلامی کار استان تهران گفت: اعضای کارگری هیات امنای سازمان تامین اجتماعی در برابر تمامی پیامدهای مثبت و منفی خدمات بیمه‌ای و درمانی این سازمان به کارگران بیمه شده، مسئولیت دارند.

  «حسین حبیبی» با اعلام این مطلب به ایلنا گفت: صرف نظر از ایرادهای قانونی که به اساسنامه‌ سازمان تامین اجتماعی وارد است، اعضای هیات امنای سازمان دارای جایگاه حساسی هستند بنابراین این جایگاه نافی مسئولیت‌آن‌ها در قبال عملکرد این سازمان نخواهد بود.

  وی بابیان اینکه این اعضا همانقدر که از اقدامات مثبت سازمان تامین اجتماعی با افتخار یاد می‌کنند، باید مسئولیت پیامدهای مربوط به اقدامات غیر قانونی این سازمان را نیز برعهده بگیرند.

  حبیبی یادآوری شد: چه در زمان برقراری شورای عالی تامین اجتماعی و چه در حال حاضر که هیات امنا به عنوان عالیترین مرجع نظارتی در سازمان تامین اجتماعی فعال است، کارگران شاغل و بازنشسته برای بازنشستگی، دریافت مستمری و استفاده از خدمات درمانی این سازمان با مشکلات جدی روبرو بوده‌اند.

  این مقام کارگری تاکید کرد: جدای از اینکه عملکرد‌ مثبت یا منفی مسئولان سازمان تامین اجتماعی تا چه اندازه با معیار قانون همخوانی دارد، همواره در مقاطع مختلف زمانی اعضای کارگری حاضر در عالیترین نهاد نظارتی این سازمان بصورت قانونی و اخلاقی مسئول پاسخگویی به انتظارات بیمه شدگان بوده و هستند.

  وی گفت: چنانچه اعضای کارگری هیات امنای جدید سازمان تامین اجتماعی نیز مانند پیشینینان خود در هیات امنا یا شورای عالی نتوانند مانع دغدغه بیمه شدگان شاغل و بازنشسته شوند، باید انتظار شنیدن هر انتقادی را داشته باشند.

  دبیر کانون هماهنگی شوراهای اسلامی کار استان تهران در پایان گفت: حتی اگر اعضای سابق و یا کنونی هیات امنای سازمان تامین اجتماعی در پاسخ به توقعات بیمه‌شدگان مدعی شودند که با یک رای در مقابل اکثریت دولتی و کارفرمایی این هیات قدرتی ندارند قانع کننده نیست زیرا همه این افراد چه در هیات امنا یا شورای عالی تامین اجتماعی از مزایای حضور در این جلسات بهره‌مند می‌شوند.

   

  به نقل از :‌

  www.ilna.ir


  نظر شما  نمایش غیر عمومی
  تصویر امنیتی :
تعداد بازدید کنندگان کل :
تا کنون :
28180243
اکنون :
46