جستجو
   
  Delicious RSS ارسال به دوستان خروجی متنی
  کد خبر : 35547
  تاریخ انتشار : 21 مهر 1392 13:48
  تعداد بازدید : 374

  حقیقت‌پور خبر داد: عضو ناظر در تیم مذاکره‌کننده هنوز مشخص نیست

  نامه مجلس به وزارت خارجه برای معرفی یک نماینده در تیم مذاکره کننده هسته ای

  نایب رئیس کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس، از ارسال نامه ای از سوی این کمیسیون به وزارت خارجه خبر داد و گفت: مجلس در این نامه خواستار حضور یکی از اعضای کمیسیون در تیم مذاکره کننده هسته ای شده است.

  نامه مجلس به وزارت‌خارجه برای معرفی یک نماینده در تیم مذاکره‌کننده هسته‌ایمنصور حقیقت‌پور در گفت‌وگو با خبرنگار سیاسی خبرگزاری خانه ملت، از ارسال نامه‌ای از سوی کمیسیون امنیت‌ملی و سیاست‌خارجی مجلس به وزارت خارجه خبر داد و گفت: این نامه در راستای وظیفه نظارتی مجلس بر عملکرد قوه مجریه بوده است.

  نماینده مردم اردبیل، نیر و نمین در مجلس شورای اسلامی، با بیان اینکه نامه کمیسیون امنیت‌ملی و سیاست‌خارجی مجلس به وزارت خارجه درباره حضور یکی از نمایندگان در مذاکرات آتی ایران و گروه 1+5 است، گفت: این موضوع در نشست هفته گذشته کمیسیون مطرح و قرار شد که یکی از اعضای کمیسیون در این مذاکرات حضور پیدا کند.

  وی با اعلام اینکه حضور یکی از اعضای کمیسیون امنیت‌ملی و سیاست‌خارجی مجلس در تیم مذاکره‌کننده هسته‌ای ایران نیازمند تأیید وزارت خارجه است، تصریح کرد: هنوز این وزارتخانه پاسخی به درخواست مجلس نداده است، از این رو کمیسیون هنوز منتظر پاسخ نهایی وزارت خارجه به این نامه است.

  حقیقت‌پور در پاسخ به سؤالی درباره احتمال حضور احمدرضا دستغیب به عضو ناظر مجلس در تیم مذاکره‌کننده هسته‌ای ایران، گفت: عضو ناظر در این تیم هنوز مشخص نشده است،‌ از طرف دیگر احتمال حضور دستغیب در این تیم بسیار ضعیف است؛ همچنین در نشست کمیسیون امنیت‌ملی و سیاست‌خارجی مجلس این موضوع مطرح شد که یکی از اعضای کمیسیون به صورت ثابت در این سمت باقی بماند.

  نایب رئیس کمیسیون امنیت‌ملی و سیاست‌خارجی مجلس، حضور یکی از نمایندگان مجلس در تیم مذاکره‌‌کننده هسته‌ای را به‌عنوان ناظر بسیار ضروری خواند و گفت: حضور یک ناظر در تیم مذاکره‌کننده می‌تواند به مسیر مذاکره جهت مناسب و مثبتی بدهد./


  نظر شما  نمایش غیر عمومی
  تصویر امنیتی :
تعداد بازدید کنندگان کل :
تا کنون :
28180063
اکنون :
26