جستجو
   
  Delicious RSS ارسال به دوستان خروجی متنی
  کد خبر : 35546
  تاریخ انتشار : 21 مهر 1392 13:44
  تعداد بازدید : 485

  قمشه خبر داد:

  انعقاد 68 تفاهم نامه با مراکز قضایی به منظور استیفای حقوق خانواده های تحت پوشش کمیته امداد

  معاون حقوقی و امور مجلس کمیته امداد از انعقاد بیش از 68 تفاهم نامه در مرکز و استان های کشور بین کمیته امداد امام خمینی(ره) و مراکز قضایی، حقوقی در راستای ایفای حقوق محرومان و خانواده های تحت پوشش خبر داد.

  انعقاد 68 تفاهم‌نامه با مراکز قضایی به منظور استیفای حقوق خانواده‌های تحت پوشش کمیته امدادبه گزارش خبرگزاری خانه ملت، منصور قمشه افزود: با عنایت به اهداف و مسئولیت های نهاد مقدس کمیته امداد در خدمت رسانی به اقشار محروم جامعه خصوصا در زمینه های حقوقی و توانمندسازی خانواده‌های تحت پوشش و احقاق حقوق آنها در محاکم و لزوم ارائه مشاور حقوقی به اقشار محروم جامعه در جهت جلوگیری از بروز مشکلات و حمایت حقوقی از آنان، برنامه گسترش همکاری و تعامل با دستگاه های قضایی و پیراقضایی در برنامه پنج ساله پنجم کمیته امداد به طور ویژه لحاظ شده است و ارایه خدمات حقوقی به 20 درصد از مددجویان در اولویت قرار گرفته است.

  قمشه ادمه داد: در این راستا و با توجه به نقش مؤثر دستگاه ها و سازمان های دولتی و نهادهای عمومی در ارائه خدمات حقوقی و قضایی، با دستگاه های مختلف از جمله کانون وکلا، مشاوران حقوقی قوه قضائیه، کانون سردفتران و دفتریاران، بسیج حقوقدانان، سازمان زندان ها و ادارات دادگستری و کانون کارشناسان و ... تعامل و مذاکره شد که تاکنون بیش از 68 تفاهم نامه بین کمیته امداد و این سازمان ها منعقد شده است.

  وی با قدردانی از همکاری قوه قضائیه و دستگاه های ذیربط عمده اهداف حاصل از این تفاهم نامه ها را استیفای حق محرومان، ارتقای سطح‌آگاهی مددجویان نسبت به مسایل حقوقی، استفاده از ظرفیت های بالقوه، احیای فرهنگ نیکوکاری در میان جامعه و تشویق حقوقدانان نیکوکار در جهت همکاری خداپسندانه ذکر نمود و ابراز امیدواری کرد تا با ادامه این روند و گسترش شوراهای حل اختلاف ویژه امداد، در آینده نزدیک شاهد حل و فصل مشکلات حقوقی مددجویان در سریعترین زمان ممکن باشیم.

  معاون حقوقی و امور مجلس کمیته امداد امام خمینی(ره) یادآور شد: در حال حاضر 164 شورای حل اختلاف در خانواده های تحت حمایت کمیته امداد امام خمینی(ره) در سراسر کشور دایر و سه هزار وکیل نیکوکار با این نهاد مقدس همکاری دارند./


  نظر شما  نمایش غیر عمومی
  تصویر امنیتی :
تعداد بازدید کنندگان کل :
تا کنون :
25833090
اکنون :
554