جستجو
   
  Delicious RSS ارسال به دوستان خروجی متنی
  کد خبر : 35542
  تاریخ انتشار : 21 مهر 1392 13:29
  تعداد بازدید : 480

  فرزندپروری یا همسرپروری؟

  بروز تنش و ناامنی بین خانواده ها نتیجه ازدواج سرپرست با فرزندخوانده

  یک فعال حوزه زنان گفت: قانونی شدن ازدواج سرپرست با فرزند خوانده موجب ایجاد تنش در خانواده ها می شود و اگر زن و شوهر حتی نگاه جنسیتی به فرزند خوانده نداشته باشند، تمایلی برای قبول سرپرستی کودکان بی سرپرست نخواهند داشت.

  21496.jpg

  بدرالسادات میرموسویافزود: تبصره ماده 27 قانون حمایت از کودکان بی‌سرپرست و بد‌سرپرست که به سرپرست خانواده امکان ازدواج با فرزند خوانده را می‌دهد، به گونه‌ای است که هم پدرخوانده می‌تواند با دختر خوانده و هم مادر خوانده با پسر خوانده با حکم دادگاه ازدواج کند. این شرایط سبب ایجاد حساسیت در خانواده‌ها می‌شود و هر حرکتی در محیط خانه تنش و اختلاف در پی دارد.

   

  این عضو مجمع زنان اصلاح‌طلب در پاسخ به این پرسش که اجرایی شدن تبصره ماده 27 چه تاثیری بر تمایل خانواده برای قبولی سرپرستی کودکان بی‌سرپرست دارد، گفت: اجرای این تبصره موجب ناامنی در فضای خانواده‌ها می‌شود و همین امر کاهش رغبت زنان و مردان و قبول سرپرستی کودکان بی‌سرپرست را در پی دارد.

   

  این فعال حوزه زنان افزود: قانونی شدن ازدواج سرپرست با فرزند خوانده موجب از بین رفتن دوستی و محبت بین پدر و مادر خوانده می‌شود و ترویج نگاه جنسیتی در محیط خانواده را در پی خواهد داشت.

   

   

  ازدواج سرپرست وفرزند خوانده از نظر شرعی ممنوع شود

   

   

  میرموسوی با بیان اینکه لازم است در این زمینه اجتهاد به معنای واقعی خود فعال شود، تصریح کرد: اجتهاد به معنای این است که موضوعات دینی با توجه به شرایط روز بررسی و درباره آن‌ها حکم صادر شود. اگر اجتهاد در این زمینه نیز فعال شود از نظر دینی نیز باید ازدواج فرزند خوانده با سرپرست ممنوع شود. در این شرایط نگاه جدیدی به وجود می‌آید که منجر به حذف امکان ازدواج سرپرست با فرزندخوانده خواهد شد.

   

  منبع خبر

  http://www.isna.ir


  نظر شما  نمایش غیر عمومی
  تصویر امنیتی :
تعداد بازدید کنندگان کل :
تا کنون :
28180243
اکنون :
39