جستجو
   
  Delicious RSS ارسال به دوستان خروجی متنی
  کد خبر : 35539
  تاریخ انتشار : 21 مهر 1392 13:18
  تعداد بازدید : 565

  رییس دادگستری اردبیل:

  قاضی نباید در هر محفل و مجلسی حضور یابد

  رییس کل دادگستری استان اردبیل گفت: پست و منصب قضاوت یک امانت سنگین و حساس است و از این رو باید به اهلش سپرده شود.

  7194.jpg

  غلامعلی رضایی با اشاره به اینکه بر اساس ارزیابی‌های صورت گرفته، این استان از نظر رسیدگی به پرونده‌های قضایی و مدت زمان وقت رسیدگی از رتبه ۲۸ به رتبه دوم کشوری ارتقاء یافته است، اظهار کرد: در چند سال گذشته در دادگاه‌های حقوقی اردبیل وقت رسیدگی به پرونده‌ها حدود ۸ ماه بود که در سایه تلاش و همت همکاران قضایی این میزان به ۷۰ روز کاهش یافته است.

   

  وی، مجموع پرونده های در حال رسیدگی در سطح استان را ۱۰هزار و ۴۶۰ فقره اعلام کرد و افزود: قرار است با رسیدگی به موقع و دقیق، این آمار به نصف کاهش یابد.

   

  رضایی با اعلام اینکه در اکثر شعبات دادگاه، تعداد پرونده‌ها دو رقمی است، افزود: در تلاش هستیم در کمترین زمان ممکن و با دقت کافی به پرونده‌ها رسیدگی کنیم تا احقاق حق شود و مردم طعم شیرین عدالت و قضاوت را بچشند.

   

  رییس دادگستری استان اردبیل با اشاره به ویژگی‌های یک قاضی،خاطرنشان کرد: قاضی نباید با هر کسی در ارتباط باشد و در هر محفل و مجلسی حضور یابد و نباید از امیال و هوای نفسانی پیروی کند.

   

  رضایی با بیان اینکه اجرای صحیح احکام و حدود الهی موجب نزول رحمت الهی می‌شود، بر ضرورت استقلال قاضی تاکید کرد و گفت: قاضی باید در همه حال خداوند را ناظر و شاهد اعمال خود بداند.

   

  وی، با اشاره به عملکرد دستگاه قضایی پارس آباد، بیان کرد: تا دو سال گذشته وقت رسیدگی به پرونده‌ها در این شهرستان بسیار طولانی بود، به حدی که نزدیک دو سال تعیین وقت می‌کردند.

   

  رییس دادگستری استان اردبیل ادامه داد: با تلاش شبانه روزی همکاران قضایی، با وجود کمبود قاضی اکنون وقت رسیدگی در این شهرستان به حدود ۳۵ روز رسیده است که این رقم در کشور ۲۰۰ روز است.

   

  منبع خبر

  http://www.isna.ir


  نظر شما  نمایش غیر عمومی
  تصویر امنیتی :
تعداد بازدید کنندگان کل :
تا کنون :
28180243
اکنون :
43