جستجو
   
  Delicious RSS ارسال به دوستان خروجی متنی
  کد خبر : 35534
  تاریخ انتشار : 21 مهر 1392 13:9
  تعداد بازدید : 447

  رییسی:

  دانشگاه علوم قضایی مرکز کادرسازی قوه قضاییه است

  معاون اول قوه قضاییه با اشاره به اهمیت دانشگاه هایی که به کادرسازی برای قوه قضاییه می پردازند، گفت: دانشگاه علوم قضایی مرکزیت کادرسازی برای قوه قضاییه است.

  30-87.jpg

  حجت‌الاسلام سیدابراهیم رییسی در مراسم تودیع و معارفه رییس دانشگاه علوم قضایی، اظهار کرد: در دانشگاه علوم قضایی علاوه بر فراگیری دانش‌های ضروری که در امر قضاوت مطرح است، باید در مورد تهذیب نفس و آماده شدن برای مقابله با پرونده‌های مختلف اقدام کرد.

   

  وی گفت: استادی و معلمی شانی بسیار رفیع دارد و از شئون پیامبران است، اما قضاوت شان دیگری دارد و آن هم از شئون پامبر اکرم (ص) است.

   

  رییسی اظهار کرد: کادرسازی برای قوه قضاییه جایگاه رفیعی دارد، چنانچه خود دستگاه قضایی به لحاظ جایگاه و ماموریت ممتاز است و دانشگاه علوم قضایی مرکزیت کادرسازی برای قوه قضاییه است.

   

  وی افزود: اگر قضات اضطراب‌های اجتماعی را با احکام نورانی خود تبدیل به آرامش کردند اصحاب دعوی در خلوت خود می‌گویند حق با قاضی بود؛ زیرا عدالت یک امر فطری است.

   

  رییسی اظهار کرد: از جناب آقای دکتر ره‌پیک تشکر می‌کنم که در این دوره بسیار زحمت کشیدند و دانشکده را تبدیل به دانشگاه کردند. بدون تردید موفقیت آقای ره‌پیک مدیون زحمات تک تک اعضا و اساتید محترم این دانشگاه است و من هم از طرف ریاست محترم قوه قضاییه و هم از طرف خود صمیمانه از زحمات ایشان تشکر می‌کنم.

   

  معاون اول قوه قضاییه ادامه داد: جناب آقای دکتر شریعت‌باقری از قضات عالی دستگاه قضایی بودند لکن در این مدت ارتباط‌شان را با درس و بحث قطع نکردند. در دیوان عدالت اداری هم سمت معاونت حجت‌الاسلام منتظری را دارند و در آنجا به کار پژوهشی پرداخته‌اند.

   

  وی گفت: امیدوارم که ایشان با توجه به تجربیاتی که دارند و با توجه به حسن اعتماد ریاست قوه قضاییه در این مسوولیت بتوانند گام‌های بلندی بردارند، چنانکه آقای میرمحمد صادقی و جناب آقای دکتر ره‌پیک و روسای قبلی این دانشگاه گام‌های بلندی در این راستا برداشته‌اند.

   

  رییسی اظهار کرد: کادرسازی برای قوه قضاییه از نظر ریاست محترم قوه قضاییه هم اهمیت دارد و جناب آقای دکتر شریعت‌باقری جذب هر ساله 800 قاضی عالم و عادل را پیگیری می‌کنند.

   

  معاون اول قوه قضاییه افزود: در هر شرایطی نمی‌توان قضاوت را به فرد غیرعادل سپرد. ان‌شاءالله به حق شهید امروز امام باقر(ع) و در این ایام که بسیار با عظمت برای بندگی خداست توفیق وظیفه‌شناسی و عمل به تکالیف را داشته باشیم.

   

  در مراسم تودیع و معارفه رییس دانشگاه علوم قضایی، حجت‌الاسلام منتظری رییس دیوان عدالت اداری، حجت‌الاسلام رازینی معاون حقوقی و توسعه قضایی قوه قضاییه، حجت‌الاسلام خلفی رییس حوزه ریاست قوه قضاییه، قاضی ناصر سراج رییس سازمان بازرسی کل کشور، میرمحمد صادقی رییس اسبق دانشگاه علوم قضایی، سیامک ره‌پیک رییس پیشین دانشگاه علوم قضایی و محمدجواد شریعت‌باقری رییس جدید دانشگاه علوم قضایی حضور دارند.

   

  منبع خبر

  http://www.isna.ir


  نظر شما  نمایش غیر عمومی
  تصویر امنیتی :
تعداد بازدید کنندگان کل :
تا کنون :
28180243
اکنون :
31