جستجو
   
  Delicious RSS ارسال به دوستان خروجی متنی
  کد خبر : 35523
  تاریخ انتشار : 21 مهر 1392 12:42
  تعداد بازدید : 563

  رییس هیات مدیره ستاد دیه استان تهران:

  400 زندانی جرایم غیرعمد نیازمند کمک های مالی هستند

  رییس هیات مدیره ستاد دیه استان تهران گفت: حدود 400 نفر از زندانیان جرایم غیرعمد و غیرکلاهبرداری در زندان های استان تهران بسر می برند که برای آزادی نیازمند کمک های مالی هستند.

  01-280.jpg

  محسن رفیق‌دوست در نشست خبری ستاد دیه استان تهران، اظهار کرد: بعد از گذشت 12 -13 سال تشخیص داده شد که ستاد مردمی دیه استان تهران نشستی با اصحاب رسانه داشته باشد.

   

  وی ادامه داد: در نظام جمهوری اسلامی اگر کسی در اثر اشتباه خطایی را مرتکب شود که منتهی به پرداخت خسارت شود حکومت اسلامی وظیفه دارد شخص را نجات دهد که امروزه در کشور ما در این رابطه مردم و خیرین بار زیادی را از دوش دولت برمی‌دارند.

   

  رییس هیات مدیره ستاد دیه استان تهران، تصریح کرد:‌ ستاد دیه حدود 23 سال قبل توسط مرحوم لاجوردی تاسیس شد و از سال 76 ستاد مرکزی تاسیس شد. همچنین در سال 83 ستاد دیه در استان‌های کشور شعب‌ه‌هایی را راه‌اندازی کرد که یکی از این شعب در تهران بود.

   

  وی خاطرنشان کرد: وظیفه ستاد دیه کمک به زندانیان معسر است، همچنین برای آزادسازی زندانیان نیازمند و جرایم غیرعمد دادگستری کل استان تهران، کمیته امداد، خیرین کشور و بانک‌ها نیز کمک‌هایی را در این راستا انجام می‌دهند.

   

  رییس هیات مدیره ستاد دیه استان تهران، بیان کرد: در سال 91، 710 زندانی جرایم غیر عمد توسط ستاد دیه استان تهران با مجموع پرداخت مبلغی حدود 90 میلیارد تومان آزاد شدند. همچنین در شش ماهه اول سال 92 نیز 293 زندانی جرایم غیر عمد با مجموع بدهی 18 میلیارد و 160 میلیون تومان آزاد شدند.

   

  وی با اشاره به کمک‌های مردمی، گفت: در سال گذشته کمک‌های مردمی به ستاد دیه 628 میلیون تومان بود که در شش ماه اول امسال نیز این رقم به 520 میلیون تومان رسیده است. همچنین در سال گذشته توانستیم از خانواده شاکیان حدود 70 میلیارد تومان تخفیف بگیریم که این رقم در شش ماه اول سال جاری 12 میلیارد تومان برآورد شده است.

   

  رفیق‌دوست اظهار کرد: در سال گذشته 289 زندانی دیه و 421 زندانی مالی در زندان‌های استان تهران داشتیم. در شش ماه نخست سال جاری نیز 130 زندانی دیه و 163 زندانی مالی در زندان‌های استان تهران حضور دارند.

   

  رییس هیات مدیره ستاد دیه تهران افزود:‌ در حال حاضر حدود 400 نفر از زندانیان جرایم غیرعمد و غیرکلاهبرداری در زندان‌های استان تهران هستند که نیازمند کمک‌های مالی می‌باشند که برای آزادی آن‌ها حدود 40 میلیارد تومان نیاز است. از بین این 400 زندانی 78 نفر خانم هستند.

   

  وی گفت: کمک‌های دولتی به ستاد دیه تنها در دولت دهم صورت گرفت که این مبلغ برای ستاد دیه استان تهران حدود یک میلیارد تومان بود؛ بنابراین می‌توان گفت که سهم مردم برای آزادسازی زندانیان 70 تا 80 درصد است و سهم دولت حدود 20 تا 30 درصد می‌باشد که البته آن هم در نوسان است.

   

  رفیق‌دوست ادامه داد: یکی از کارهایی که انجام شد و بار ما را سبک کرد قانون بیمه اجباری شخص ثالث است. در این راستا مجلس معتقد است بیمه شخص ثالث باید اصلاح شود اما بیمه‌ها می‌گویند که این به نفع ما نیست. ما نیز از نمایندگان شورای اسلامی می‌خواهیم که قانون بیمه شخص ثالث اصلاح شود؛ زیرا بیمه‌ها دنبال منافع خود هستند اما ما به دنبال آزادی زندانیان هستیم.

   

  وی درباره برنامه ستاد دیه برای آزادسازی زندانیان جرایم غیر عمد در اعیاد قربان و غدیر گفت:‌ در برنامه‌هایمان است که در اعیاد قربان و غدیر تعدادی از زندانیان را آزاد سازیم. البته در عید غدیر خیلی‌ها برای آزادی زندانیان که سادات هستند به ما مراجعه می‌کنند و سادات بودن جزء شروط افرادی است که می‌خواهند زندانی را به آزادی بسازند.

   

  رفیق‌دوست خاطرنشان کرد: مردم می‌توانند کمک‌های خود را از طریق شماره حساب 1414 بانک تجارت برای ستاد دیه کشور واریز کنند.

   

  منبع خبر

  http://www.isna.ir


  نظر شما  نمایش غیر عمومی
  تصویر امنیتی :
تعداد بازدید کنندگان کل :
تا کنون :
28180548
اکنون :
54