جستجو
   
  Delicious RSS ارسال به دوستان خروجی متنی
  کد خبر : 35520
  تاریخ انتشار : 21 مهر 1392 12:36
  تعداد بازدید : 465

  ابراز نگرانی یک کارشناس حقوق بشر در مورد ادامه بازداشت فعالان در میانمار

  یک کارشناس حقوق بشر سازمان ملل هشدار داد که دولت میانمار در حالی اقدام به آزادی چند تن از زندانیان سیاسی کرده است که بازداشت فعالان در این کشور همچنان ادامه دارد.

  afp4-15.jpeg

  رییس‌جمهور میانمار در راستای ادامه اصلاحات و برقراری دموکراسی در این کشور در روز هشتم اکتبر طی حکمی 56 زندان سیاسی را مورد عفو قرار داد که از سوی مدافعان حقوق بشر مورد استقبال قرار گرفت. رییس‌جمهور این کشور وعده داده است که تا پایان سال جاری همه زندانیان سیاسی را آزاد کند.

   

  توماس اوجی قوئینتانا گزارشگر ویژه سازمان ملل در خصوص وضعیت حقوق بشر میانمار در این باره گفت: تصمیم اخیر رییس‌جمهور این کشور برای آزادی جمعی از زندانیان سیاسی در خور توجه است و ما از‌ آزادی افراد بی‌گناهی که تحت حاکمیت دولت نظامی سابق در میانمار به زندان افتاده‌اند استقبال می‌کنیم.

   

  وی تاکید کرد: آزادی این زندانیان نه تنها برای خود قربانیان و اعضای خانواده‌هایشان اهمیت دارد، بلکه برای اجرای عدالت و برقراری دموکراسی نیز حائز اهمیت است.

   

  قوئینتانا در ادامه یادآور شد که آزادی زندانیان سیاسی اتفاقی است که باید بدون قید و شرط و فوری صورت گیرد، اما دولت میانمار در حالی حکم عفو 56 زندانی را صادر می‌کند که بازداشت فعالان در این کشور هنوز ادامه دارد.

   

  این کارشناس همچنین بیان کرد: برای دستیابی به جامعه‌ای آزاد و برقراری دموکراسی میانمار باید موانع اداری و قوانینی که موجب باقی ماندن زندانیان سیاسی پشت میله‌ها می‌شود را برطرف کند.

   

  بر اساس گزارش پایگاه خبری سازمان ملل، قوئینتانا بازداشت فعالان این کشور را ناشی از انگیزه‌های سیاسی دانست و از رییس‌جمهور خواست تا به وعده آزادی تمام زندانیان سیاسی تا پایان سال جاری عمل کند.

   

  این گزارشگر ویژه سازمان ملل قرار است یافته‌ها و گزارش‌ نهایی خود در زمینه حقوق بشر میانمار را اواخر ماه جاری (اکتبر) به مجمع عمومی سازمان ملل در نیویورک ارائه دهد.

   

  منبع خبر

  http://www.isna.ir


  نظر شما  نمایش غیر عمومی
  تصویر امنیتی :
تعداد بازدید کنندگان کل :
تا کنون :
28180548
اکنون :
50