جستجو
   
  Delicious RSS ارسال به دوستان خروجی متنی
  کد خبر : 35452
  تاریخ انتشار : 20 مهر 1392 15:12
  تعداد بازدید : 439

  بزرگي در گفتگو با باشگاه خبرنگاران تاكيد كرد

  ضرورت گسترش همكاري هاي بين المللي براي مبارزه با مواد مخدر

  يك حقوقدان گفت: موقعیت جغرافیایی و سوق الجیشی کشورمان موجب شده که جمهوري اسلامي ايران بار سنگین مبارزه با مواد مخدر را به تنهایی به دوش بکشد و این در حالی است که مبارزه با این پديده، نیازمند همکاری و تدوین قوانین بین کشورهای مختلف است.

  "محسن بزرگی" با تاکيد بر ضرورت تدوین قوانین بین‌المللی به منظور مبارزه با مواد مخدر و جرايم مرتبط با آن اظهار داشت: از آنجایي که مواد مخدر یک تهدید کلی و عمومی در سطح جهان و منطقه است، بنابراين  تمام کشورها ملزم به مبارزه با این پدیده هستند. 

  وي ادامه داد: مبارزه با قاچاق مواد مخدر مسئله‌اي است که در سطح جهان مطرح است و نمی‌توان این امر را به درون مرزهای یک کشور یا یک منطقه خاص محدود کرد لذا مبارزه با این پدیده مستلزم همکاری‌ و هماهنگی میان کشورها، به خصوص  کشورهای همسایه و درگير پديده مواد مخدر است. 
   
  بزرگي تصريح كرد: موقعیت جغرافیایی و سوق‌الجیشی کشورمان موجب شده که جمهوری اسلامی ایران بار سنگین مبارزه با مواد مخدر را به تنهایی به دوش بکشد و این در حالی است که مبارزه با این مهم نیازمند همکاری و تدوین قوانین بین کشورهای مختلف است. 

  اين حقوقدان در پايان تصريح کرد: بيشتر حجم توليد و کشت مواد مخدر در اختيار كشور افغانستان بوده و وجود اين كشور در همسايگي ايران تهديدي در اين زمينه محسوب مي‌شود، بنابراين مبارزه با اين پديده نه تنها عزم ملي بلكه عزم بين‌المللي مي‌طلبد.

   

  منبع خبر

  http://www.yjc.ir


  نظر شما  نمایش غیر عمومی
  تصویر امنیتی :
تعداد بازدید کنندگان کل :
تا کنون :
28180243
اکنون :
52